A biztosítási piac még nem beszélhet fellendülésről


Az idei év sem kezdődött jól a biztosítási piacnak. Az első 3 hónap bevétele 6,3%-al csökket, tehát nem érte el a 231 milliárd Ft-ot. Ez 15,3 milliárd Ft-al elmarad az előző évhez képest. Tehát a válság még mindig tart a biztosítási piacon.

A nem életbiztosítások (CASCO biztosítás, kötelező biztosítás, lakásbiztosítás, utasbiztosítás, balesetbiztosítás, vagyonbiztosítás) közel 2 és fél milliárd Ft-al csökkentek. Ez azt mutatja, hogy a vállalatok és a magánemberek egyszerűen a folyamatos árnövekedések miatt nem tudják kigazdálkodni a biztosítás díjait.

Az első amin spórolnak az emberek, mindig a biztosítás és felmondják őket. Pedig köztudott, hogy ha baj van, akkor még nagyobb bajba kerülnek biztosítás nélkül. Így a házat ért kárt már lehet, hogy ki sem tudja majd javíttatni vagy újjáépíteni lakásbiztosítás nélkül és akár földönfutóvá is válhat az ember. Tavaly nagyon sok ilyen eset történt. A tavaszi és nyári esőzések, viharok és árvízek miatt a lakásbiztosítás nélküli embereken a biztosítók nem tudtak segíteni. Közel 7 milliárd Ft-nyi kárt nem fizetett ki a biztosító, mert a tulajdonosok nem rendelkeztek lakásbiztosítással.

A nem életbiztosítás (CASCO biztosítás, kötelező biztosítás, lakásbiztosítás, utasbiztosítás, balesetbiztosítás, vagyonbiztosítás) piacán közel 5 milliárd Ft visszaesés mutatkozik. A KGFB piac 1.5 milliárd Ft-al csökkent. A CASCO biztosításnál is csökkenés mutatkozik, több mint 3 milliárd Ft.

Az életbiztosítás piaca is 12 miliárd Ft-os csökkenést mutat, de húzóágazatnak bizonyul, mivel a CIG Pannónia Biztosító díjbevételei még nem szerepelnek. Magyarországon 60%-ban unit-linkes életbiztosítást kötnek, míg Európában ez csak 31%.

Vissza